Some serious shit going on..

On möödas rohkem kui 80 päeva viimasest postitusest, mis sai kirjutatud jõulude ajal. Mul polnud vahel mingitki viitsimist midagi kirjutanud, kuigi olin kindel, et blogimist ei jäta. Lihtsalt… laiskus. Ja ei saa ära ka mainida, kui palju asju on vahel juhtunud.

Jõulud ja aastavahetus möödusid kenasti. Tegin kingitused emale, isale ja vennale. Ma arvan, et nüüd leidsin selle, mis oli eelmistel aastatel puudu. Tehes kingitusi, hakkas mul seest soe tunne ja tekkis jõulumeeleolu ning läkski nii, et jõululaupäeva hommikul seisis kuuse all kolm kingitust.

Vaheaja eelviimasel päeval käisin Haanjal suusatamas isa ja naabrimehe – ja tädiga. Viimati suusatasin küll täpselt kaks aastat tagasi ja nii pikk paus on muidugi halvasti mõjunud, täiesti korralikult väsitas ära. Ainult neli km suutsin suusatada.

Kõige enam tahtsin kirjutada praegusest korteri-elust. Ütleme, need poolteist aastat (kuni aastavahetuseni) Tartus elades tundsin end, kui boheemlasena, nagu Ainargi kirjutas sellest enda blogis. Selline mõnus vabadus.Nüüd on see ära võetud. Ning sellepärast, et toakaaslase ema on siia meiega elama asunud, alates jaanuari lõpust saadik on siin olnud.

Miks ta siia tuli? Ma arvasin alguses, et ta tuli siia elama, et kõike korteris toimuvat kontrolli all hoida. Jaanuari keskel toimus siin korteris kaks pidu, ühe peo korraldaja olin mina, ja need peod läksid kõvasti ülekäte, naabrid ei saanud magada, rikuti suht öörahu.  Teise peo lasin sõpradel siin pidada, mis oli kohutavalt suur viga. Jätsin korteri Atsi vastutada ning lubasin neil pidu pidada ainult sellel tingimusel, et koristate selle laga ja kõik muu täiesti puhtaks. Pidu läks hoopis nii ülekäte, et politsei käis ukse taga ja kui tagasi jõudsin, oli korter täielikult koristamata! Nagu, võrratult hea sõber ikka, kuid ausalt, palju sa ikka saad juustuviineri peale loota?

Korteri omanik oli sellest kuuldes maruvihane, meid ähvardas vägagi reaalne korterist väljaviskamise oht. Käisime ühe naabri juures vabandamas ja läks õnneks nii, et kõik sai korda.

Aga tema, see naine…Ta muutus järsku nii vastikuks. Mind ajab lausa naerma, milline kahepalgeline, vastik ja nõme mõrd ta on. Sügisel käis ta paar korda Tartus loengutel, mis kestsid nädala ning neil kordadel oli ta siin. Appike, kui tore, hea, jutukas ja hoolitsev oli ta. Nagu, liigagi hoolitsev, mis hakkas pinda käima; kuid eks tal on see harjumus, kui ta Räpinas haiglaõena töötab. Ja nüüd, ta muutus nii järsku. Ta muutus järsku nii vastikuks, nõmedaks, vaikseks ja äraütlemata on ta kahepalgeline. Kui toanaabrit polnud, siis oli ta väga vastik. Üks hommik tuli kas või mölisema selle peale, kuidas ma hambaid pesin. No raisk küll, fakk noh, otsigu endale elu. Ma küll ei kuula ega jälgi, kuidas teised hambaid pesevad…

Seega… miks ta tegelikult siia tuli? Ta ilmus tööle purjuspäi ning see polnud esimene kord. Seekord oli viimane piisk karikasse, teda vallandati töölt ja leidis uue töö Tartus. Toanaaber ise ei teadnud, kus ta täpsemalt töötab ja seega küsisin ise uudishimust seda. Ta ütles, et millest küll selline uudishimu? Tema tuleb mölisema näiteks selle kohta, kuidas ma hambaid pesen ja ma ei või teada, kus ta töötab? Ooookei siis… aga kui ta töötab haiglaõena ja tuleb tööle purjuspäi…

Ning viimane asi. Kuna ta elab nüüd meiega, siis ta peab enda osa ka üürist maksma, kuid ta ei saa sellest kuidagi aru. Mis teie, lugejad, selle kohta arvate? See on õiglane. Jagasime üüri kolmeks, ning ta ise oli tööl. Pühapäeval, kui jõudsin korterisse, tuli ikka ilgelt suur draama selle pärast. Ta ei saa aru sellest, et tema on see kolmas üüriline. Ta ju elab siin, right? Üsna pea saame kõik kokk, minu vanemad, toanaabrilised ja korteri omanik.

Juba jupp aega on kindel plaan olnud, et kaon siit korterist. Praeguseks on selge, et kolin isa tädi Valve juurde, kes on ka klassivenna Rauli vanaema, märtsi lõpus. Enne pigem hõikan Kaubamaja ees valjusti : “Mul on jalas roosad stringid!”, kui elan selle kahepalgelise mõrraga koos. Ta on selle vabaduse ära võtnud, mida ma enne täiel rinnal nautisin.

Ma tean, et see on selline asi, mida ei sobiks avalikustada ja mind ausalt öeldes ei huvita see!

Kunagi teinekord räägin Valvest pikemalt.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s