Wake up, Donnie!

Pühapäeval õhtul käisin taas filmiõhtul. Võtsin kaasa reisilt ostetud filmid näitamiseks; lisaks neile ka siis “Little Miss Sunshine,” millest ma eelmisel filmiõhtul rääkisin. Boris otsis enda kogust neli-kuus filmi välja ja ma lisasin valikusse “Donnie Darko” ja “Little Miss Sunshine.” Ma teadsin juba ette ära, et hakkame “Donnie Darko”t vaatama. Borise filmiõhtutel on lausa kombeks saanud, et hakkame just seda filmi vaatama, mida ma näha tahan. Vaikselt hakkab tavaks saama.
“Donnie Darko”t olen eelnevalt juba kaks-kolm korda näinud ja hea meelega tahtsin seda uuesti vaadata. Mitmekordse vaatamisega ei saanud just selgeks, mida lõpuga öelda taheti. Aga asi polnud vaid lõpus, vaid üleüldse kogu selle filmi olemuses. Ainult osaliselt midagi mõistsin. Aga filmi lõppedes Allan seletas mulle ära üldse selle kogu filmi olemuse. Ta on seda filmi varemgi näinud ja ta sõnul sai filmist alguses aru. Kui ta mulle seletas, siis kohe alguses ei jõudnud see mulle kohale. Hiljem, kui ta sügavamalt lahti seletas; siis alles taipasin. Ma olin üsna jahmunud.
Kodus ma uurisin IMDB-st lähemalt selle kohta ja sain veelgi rohkemat teada. Kas või näiteks seda, miks filmi lõpus Gretchen ja Donnie ema üksteisele lehvitavad. Ma ei hakka seda siis seletama. Mõned inimesed pole kindlasti seda filmi näinud.
Omataoliste filmide hulgas on “Donnie Darko” minu silmis parim.

Õues tuiskab väga tugevasti lund. Nädala lõpuks pidi kevad tagasi tulema, loodetavasti. Nüüd on juba liiga hilja lumeks. Selle jaoks oli aega tervelt kolm-neli kuud. Koolist koju tulles lumi tuiskas nii tugevasti näkku, et ei näe, kuhu ma kõnnin. Ja praeguseks on korralik lumekiht maas.

2 thoughts on “Wake up, Donnie!

  1. Fletchu ütles:

    Seda tead, et Frank on Donnie õe (unustasin nime) boyfriend? Director’s Cut kinnitab seda. Seepärast peol Donnie näebki tahvlil “Where’s Frank”-i.

  2. PyramidHead ütles:

    Seda ma teadsin juba ammu. :) Muideks, DVD ongi just Director’s Cut.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s