Troy, laamendamine, kino.

Niisiis. Kirjanduses on meil teemaks antiikmütoloogia ning reedel rääkisime eepostest, ja natuke lähemalt “Ilias”st. Tegelikult rohkem, kui natuke. Trooja on minu jaoks alati huvitav olnud. Ja esmaspäeval (eile) oli meil kaks järjestikust eesti keele tundi, samuti täna. Ning eile vaatasime tunnis filmi “Troy“d. :) Täna teise eesti keele tunni lõpuks sai film vaadatud. Me ei vaatanud kogu aeg filmi, tunni alguses kirjutasime paar asja üles seoses koolituskursusega “Õppides loon ennast” ja õpetaja jagas lehed, kus on küsimused Trooja kohta. Näiteks peab tegelassuhete kaardi koostama, vastama küsimustele jms.
Kuigi olen filmi näinud, siiski mul oli närvipinge sees Hectori ja Achilleusi duelli ajal. Üks märkimisväärsemaid stseene filmis. “Odysseuse” eeposest võiks ka film tulla.
Muidu vaatamine oli täiesti mõnus vaheldus kirjutamisele ja õppimisele. Loodame, et vaatame veel tundide ajal filme.
[—]
Eile lugesin läbi Sophoklesi “Kuningas Oidipus” ning selle vastamine pidi olema täna, kirjanduse tunni ajal. Filmi vaatamise tõttu lükkus edasi. :D Igatahes, väga hea, et raamat lühike oli, sest selle raamatu lugemine polnud justkui kõige meeldivam. Läbilugemine võttis ligikaudu poolteist tundi aega. Kuigi jah, Ralf spoilerdas raamatu kohta (: D), olin lugemisel üllatunud, kui tõde avaldati. Oh, mis pervertsus..

Eelmisel nädalal, kui kehalise kasvatuse tunni alguses jõudsime staadionile.. seal kus me pidime ootama, oli üks veoauto. Ning kui jõudsime sinna, siis ma andsin jalaga hoobi veoauto tagumise plaadi vastu vms. Sugulane ütles: “Juba hakkab laamendama!” :D
Täna ma tegin samamoodi, kui staadionile jõudsime, ning seekord ütles sugulase pinginaaber: “See hakkab jälle laamendama.” :D
Ma kavatsen seda korrata ka järgmises keh. kasvatuse tunnis; ehk see hakkab muutuma tavaks.

Ma pean pärast koolipäeva vähemalt korra väljas käima, otherwise ma lähen segaseks vms. Ma ei suuda jääda siia jääda vms. Suurlinn; 75% tõenäosus, et näen kedagi tuttavat Tartu Kaubamaja kandis jne. Arvestades, milline (ja veel eriti!) kinofriik ma sel suvel olen olnud, siis seni ma polegi Tartu Ekraanis veel käinud. Asi on ilmselt filmivalikus. Näiteks “Surf’s Up” näib küll korralik animatsioon; aga see, et eestikeelsed hääled peale loetud on… Urrrrr!!
Paljud kiidavad küll “The Bourne Ultimatum“i , kuid kardan seda vaatama minna, sest eelmist osa vaadates jäin kohati magama (pärast väsitavat koolipäeva) ning ei mäleta eriti palju.
Aga nt “Rush Hour 3” oleks kindel laks minna vaatama.

Siiani imestan veel, et Ai Otsuka – Planetariumi muusikavideo veel YouTubes üleval on, millele eelmises sissekandes viitasin.

10 thoughts on “Troy, laamendamine, kino.

 1. hel: ütles:

  ee, sügisball äkki?
  as in, film, mida ekraani vaatama minna

 2. Ralf ütles:

  Mõtlesin ka sama.

 3. Reintz ütles:

  Troy on üks parimaid filme.

 4. Ralf ütles:

  Reintz, ära nii üldistavalt ka räägi. ;/

 5. Reintz ütles:

  Ma ainult seda tahtsingi mainida.

 6. PyramidHead ütles:

  :D Hehe, okei.
  “Sügisballi” peale olen ka mõelnud, kuid olen väga skeptiline selle filmi suhtes. On see siis hea?

 7. hel: ütles:

  see ON hea

 8. PyramidHead ütles:

  Garantii? :)

 9. Ralf ütles:

  See on hea!

 10. PyramidHead ütles:

  Ralf, sa oled seda näinud?

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s