Go Live, kooli algus, jooksmine.

Enne, kui lugema hakkate, hoiatan ette, et tegemist on EKSTREEMSELT pika sissekandega ning selle kirjutamiseks kulus paar tundi. See on see, kui jätad blogimise unarusse. Ma ei suuda edasi minna, kui eelnevad tähtsad sündmused pole kirjas. Ei saa. :D

Suve lõpul, 1. septembril käisin Tartu Tamme Gümnaasiumi aktusel. Ma olin nii põnevil, ikkagi uus kool ja uus klass. Suhteliselt hea oli. Pärast aktust käisin fotograafi juures endast pilte tegemas, õpilaspileti jaoks ja nn “paturegistri” jaoks. Vahetasin korteris riided ära, sõin emaga ning läksin järgmise bussiga Tallinna. Ning sinna selleks, et näha I-d, kellest olen sisse võetud, suvelõpu üritusel Go Live 2007. Jõudsin Tallinna kl 16.45 paiku, hakkasin Lauluväljaku poole minema. Hädad hakkasid… [—] Kõigepealt pöörasin valest kohast ära, L. Koidula tänavale. Siis tegin ringi ning sain õigesse kohta ühe kohaliku pere juhtnööride abil, tänud neile. :) Siis ma olin loll, et ei pööranud sildile “Sissepääs mere uksest” tähelepanu, ja läksin ülespoole. Ja dead end, pidin tagasi tulema ning lõpuks sain sisse.
Käisin esimest korda Lauluväljakul. Mõnusalt muigama ajas, kui palju noori oli seal. Ja kui nägin Laulukaart, karp läks otsekohe lahti ja “Oh my GOD!!” Meeletult võimas vaatepilt, nii suur kaar ja väga pungil noortest. Vahel sai käidud ka tuletornis, kl 19-20 paiku ning kõrgel hakkas väga külm, kuid vaatepilt, mis sealt ülevalt paistis, oli küll väga väärt 25 krooni. Ja eriti kui vaadata alla, noorukid on nagu…. ee.. sipelgad.
Aga sellegipoolest, failure, sest ma ei suutnud leida teda. :( Pärast Go Live-i oli meeletult halb tunne sellepärast.
Kui keegi kavatseb küsida, miks ma ei saatnud talle sõnumit ja et saaks nt tuletorni ees kokku vms, siis shut up! Just shut the HELL up!

Go Live rokkis üldiselt, kuigi paljud räägivad, et eelmisel aastal oli parem. Ei oska selle koha pealt kommenteerida. Ma polnud ainus, kes oma tahtmist ei saanud. Ühed sõbrannad, Liisa ja Kati tahtsid mind ka väga näha, kuid ei leidnud mind üles.

Niisiis. Esimene koolinädal. Uus kool ja uus klass lihtsalt rokivad! Endine klassivend ja sugulane on samas klassis. Ma ei suuda, sugulane viskab ikka nii marunaljakaid kilde ning küsimusi. Kõvasti ajab naerma. Ma omamoodi kadestan teda sellepärast, kuidas ta suudab selliseid nalju teha. Näiteks eesti keeles rääkisime žestidest ja viipest, üks klassiõde pakkus nt pilgutamine. Õpetaja küsis, et mida see pilgutamine tähendab? Ja sugulane ütles: “Silm kuivab ära!” xD

Esimese koolinädala nädalavahetusel oli kohutuslik koolituskursus “Õppides loon ennast.” Alguses olin pahane, et nädalavahetus röövitakse ära. Reedel siis 18-21, laupäeval 9-21.30 ja pühapäeval 10-15.
Reedel pärast kooli tulid vanemad, tõid uue külmkapi.
Lisan siia vahele, et tagasiteel enda korterisse Keskkaare tänaval tuli mulle juhuslikult vastu Kaia (just bloggeri genky). Möödusime üksteisest, siis peatusin järsku, vaatasin tagasi ja ütlesin: “Kas sa oled Kaia?” :D Alguses ta ei tundnud mind ära. Ütlesin, et mu nimi on Rauno ja bloggeri kasutaja on pyramidhead. Ta tundis mu ära. 3-5 minutit sai temaga mõnusalt räägitud. Esmamulje temast on väga hea, väga energiline tüdruk jne. :)
Korteris kulus natuke aega, vanemad lahkusid kl 17.15 paiku, hakkasin makarone keetma otsejoones. Söömise lõpetasin kl 17.45 (või hiljem). Kindel oli see, et jään hiljaks. Jooksin põhimõtteliselt kogu tee koolini. Jäin veidike hiljaks, kl 18.04 jõudsin kohale. Klass jagati kolmeks grupiks.Esimene ringiküsimus oli: “Mis lillena te ennast tunnete?” Ma ütlesin, närtsinud lillena. Olin jooksmise tõttu omadega läbi. Muidugi naerdi. :D Õpetaja küsis: “Hea küll, aga mis lill täpsemalt?”
“Vahet pole, närtsinud igatahes.” Õpetaja natuke muigas ja jätkasime. Kui järg jõudis lõpule, ütlesin : “Ma muudan vastust ja ma olen fuksia.”
Esialgu suhtusin sellesse kursusesse pahaselt, sest meilt röövitakse nädalavahetus ära. Aga hoopis, täiesti lõbus ja mõnus oli. Minu meelest tasus küll väga ära. Igasugused ajurünnakud, rollimängud, grupitööd. Meie grupp jagati veel omakorda kolmeks grupiks, olin Talviga ja Reneega.
Ajurünnaku esimese vooru, mille küsimuseks oli : “Mida teha värviliste sügislehtedega?”, võitis teine grupp ideega teha kanakostüüm. :D Teisel voorul oli küsimuseks: “Mis on kõige hullem asi, mis võib juhtuda kursuse ajal.” Meie grupp võitis selle vooru ideega, et lennuk kukkub koolimajja (Rene poolt) ning minu poolt pandud lausega: “Kanakostüümis mõrvar tuleb kallale.” :D
Jalutasin klassikaaslase Vircoga Kaubamaja juurde, tema läks bussijaama ja mina omakorda Kaubamaja toidukauplusesse. Eskalaatorist üles minnes tulid vastu LIISA ja KATI, on alles üllatus. :D Kes luges tähelepanelikult algust, saab aru. Kes mitte, sirvige algust, Go Live´i lõigu lõppu. Irooniline. Go Live´l mitte kuidagi ei leia üksteist ja nii järsku ja ootamatult nägime üksteist. Eskalaator lõpetas meie lühikese jutukese. Ja suubusin korterisse.

Laupäeval olime 12 tundi koolis. Jalalihaste valu andis natuke tunda. Mõnus päev, kl 13.00 oli tunniajane söögipaus ja läksime lähedal olevasse söögikohta sööma, kes soovisid. Ma võtsin suure lasteprae. Praad oli hea (friikartulid ja viinerid), aga kaste… õrrr… ma vihkan, kui kastet pannakse prae peale, mitte kõrvale. Enamus kasted on kohutavad, ning seegi ei läinud peale.
Mapp oli hädavajalik asi, mida mul polnud ning neid lehti muudkui jagati. Saime oma grupiga 21.25 lahti (esialgselt pidime lahti saama 22.00, aga me saime varem valmis). Plaanisin Lõunakeskusesse minna mappi ostma. Ühtegi sobivat bussi ei leidunud plaanide järgi, hilja tulid. Seega, ma jooksin! Jõudsin kenasti kohale ja mapp sai ostetud. Bussiga läksin tagasi korterise.

Järgmisel päeval andis kaksiksääremarja lihaste valu tugevamini tunda. Esimese “tunni” ajal juhtus kõige hullem õnnetus: kuulmisaparaadi patareid said tühjaks! Ja mul polnud neid kaasas. Ütlesin õpetajale probleemist vahetunni alguses (vahetund on 15 min) ja otsustasin otsejoones korterisse… joosta ja tagasi. Korter on mul Kuperjanovi tänaval. Tagasi tulin bussiga, ma ei suutnud joosta nii palju. Jäin ligikaudu 14 minutit hiljaks. Aga ikka parem, kui ülejäänud päeva passida nii, et ühe kõrvaga ei kuule. Esimese tunni lõpus grupimängu mängides jäin väga suurde hätta ja segadusse kohati. Kaksiksääremarja lihaste valu andis VEELGI rohkem tunda. :D Trepist alla minna oli piinav.
Suhteliselt mõnus koolituskursus oli. Väsitav küll, kuid natuke kahju on, et seda rohkem ei tule.

Aga siiski, paistab, et see hull jooksmine viimasel ajal tuli mulle endale kasuks. Täna kehalise kasvatuse tunnis jooksime 50-t (või oli see 60) meetrit ja tüdrukute keh. kasvatuse õpetaja nägi ning ma ilmselt avaldasin talle muljet vms. Kui pidime hakkama jalgpalli mängima, siis ta kutsus mind enda juurde ja ta tahtis mind meelitada kergejõustiku trenni. Ma pidavat olema “kerge jalaga” ja et minusuguseid oleks vaja, kel oleks sisu jne. Ei taheta lobudikke jne. Varsti on tulekul ka pendelteate jooksu võistlus ja mind oleks vaja. Kella 17.00ks staadioni juurde, mis asub Tartu Ülikooli Spordihoonest natuke ülesmäge, Peetri kiriku läheduses. Arvestades ka, et ma pole varem kergejõustiku trennis käinud. :D
Staadion oli väga värvikirev, täis plakateid jne. Ilus vaatepilt. Ja grupp, kellele juurde läksin, näis väga tore. Paralleelikas on samas grupis. Ma juba mõtlesin alguses välisukse juures, et miks ta nägu nii tuttav on. Mõned raskused siiski on, kuid hakkan vaikselt asjad käppa saama.
Kell 20.15 jõudsin korterisse. Siis ma õppisin ja hakkasin sissekannet kirjutama kell 20.50 ja lõpetasin kirjutamise 23.19.
Ilmselt bloggeri ajaloo pikim sissekanne. :P Kui ei ole, siis kindlasti minu kõige pikem sissekanne.

Muideks, eriti veider on see, et mõni päev tagasi jõuti minu sissekandeni otsingusõnu “IQ test” kasutades terve päeva jooksul just 90-100 korda!! Kummaline.

14 thoughts on “Go Live, kooli algus, jooksmine.

 1. genky ütles:

  mwahahaha -> "Kanakostüümis mõrvar tuleb kallale."

  Kordan veel: kaunid blondid lokikesed ^^

 2. Kompvek ütles:

  Pigem on see jah sinu kõige pikem sissekanne, sest mina olen varasemalt kirjutanud ühe veel pikema. :)

  http://www.blogger.ee/kompvek/2007/08/neli-orgasmiueu.php
  Edu lugemisel, kui seda teha mõtled.

  Igaljuhul jäi mulle üks asi arusaamatuks. Miks kirjutad sa oma kodu kohta korter? See, et sa ilmselt ei ela enam vanematega koos, ei tähenda, et su kodu sinnakanti jäi. Nüüd on sul lihtsalt kaks kodu kus elada. :) Korter on kuidagi võõrastav. Nagu mingi asutus vms.

  Ja hmm.. Siis veel seda, et esmakordselt copysin kellegi sissekande text editori ja lugesin seda sealses keskkonnas kuna see siin oli pisut häiriv. Punased ääred, must taust ja valge tekst sellel on üsna kirju. Vähemalt siin koolipingis käis silmadele. Varasemalt pole täheldanud, et su blogi kujudnus mind häirinud oleks. :) Ilmselt siis kooliarvuti viga.

  Aga nüüd, mil sul see vahepealne sündmustik üles kirjutatud, võid julgelt uute sündmuste kirjapanemist jätkata. Jään ootama. :)
  Bloggeris kipub viimasel ajal jube igavaks minema. Kirjutatakse kas jube vähe või jube igavaid asju. (Igavaid asju, minu silmis)

  Ps. Seda oli naljakas lugeda kui suurt ekstaaži sulle Tallinna lauluväljak tekitas. Mina olen seda alati kui igapäevast ehitist vaadanud. Küll aga on väga võimas tunne selle kaare all laulda ning vaadata kuidas tuhanded inimesed meid kuulavad. :)

 3. Ralf ütles:

  Ekstaaźi? :D

  Mind ka muideks häirib, kui kaste on toidu peal ja mitte kõrval serveerituna, kuidagi lugupidamatu. Eriti häirib see karbonaadi puhul.

 4. Kompvek ütles:

  Ja kui nägin Laulukaart, karp läks otsekohe lahti ja “Oh my GOD!!” Meeletult võimas vaatepilt, nii suur kaar ja väga pungil noortest.

  Minu meelest on ekstaaž üsna sobilik sõna seda kirjeldamaks või mis? :)

 5. Ralf ütles:

  Rauno, kas su üks kõrv on siis täiesti kuulmisvõimeline ja teine ei kuule üldse (see, millel on kuuldeaparaat)? Kusjuures ma märkasin, et sa üritasid meie linnasjalutamisel alati paremale poole hoida, samas kui mina üritasin jälle sinust paremal pool olla (kuulen paremini, kui inimene vasakul seisab), nii et oletan, et su mittekuulev kõrv on siis parem. Nagu mul. :)

  Mul igatahes arst kuuldeaparaati pähe määrida ei tahtnudki, ütles, et kui vasak kõrv täielikult kuulmisvõimeline on ja ma nurgast-sosistamise-katsel päris hästi esinesin, siis ei ole mõtet. Oletan, et sul on siis tolle vasakuga ka halb olukord? :(

 6. Kompvek ütles:

  Sellisel juhul tänan paandamast. :)
  Edaspidi jätan meelde.

 7. Hufu ütles:

  Mis tähega klassis sa oled?

 8. Kompvek ütles:

  Parandamast st.. :)

 9. PyramidHead ütles:

  10. c klassis.
  Ralf: Eksid siiski. Mõlemas kõrvas on kuuldeaparaadid. :P Ja kui täpsustada, siis parema kõrvaga kuulen väga-väga tiba paremini. Väga väike vahe on. Nt telefonit hoian paremas kõrvas.

 10. Hufu ütles:

  üü, ma tean su klassist ühte xD Kas ma olen nüüd eriline :D?
  Aga sa käi kunagi ka laulupeo ajal kohal, siis on rahvast kordades rohkem ja muljed seeläbi ka võimsamad (Y) kui umbes 90000 inimest platsil on, siis..

 11. PyramidHead ütles:

  Hehe. :) Mis tähendab, et teatud inimese leidmise võimalus oleks 1:90 000. Phew.
  Keda sa tead? :D Vircot? :D

 12. Hufu ütles:

  Üks teatud vastassoo esindaja nii mulle kui ka sulle :D

 13. PyramidHead ütles:

  Ütled ka? :)

 14. Hufu ütles:

  Homme kooli minnes karju üle klassi, kes teab sellist tonti, nagu Hufu :D
  Maris ütleb, et kahjuks küll :D

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s