Orienteerumine & TKG

Täna oli üks parimaid kehalise kasvatuse tunde elu jooksul. Erinevalt paarist ringist staadionil ja jalgpallimängust oli täna orienteerumine staadioni lähedal metsas. Pidime läbima seitse punkti antud kaardil. Orienteerumine on väga lahe tegevus, eriti metsas. Linnas on liiga igav. :P Orienteerumine pidi olema kahekaupa, kuid ma tahtsin üksi joosta. Ja saingi ka üksi, kuna kõik olid juba paaridena valmis. Üksi on selles mõttes parem, kuna teine inimene pole koormaks. Ilma uhkustamata, mul on nimelt väga hea orienteerumistaju, näiteks 2005/2006 talvevaheajal käisin vanematega Tenerifel, kus linnas käies suutsin väga hästi aru saada, kus oleme, mis teed kaudu minna jne. Läbinud ühe punkti, vaatasin sekundiks kaarti ja jooksin juba järgmise suunas. Jõudsin tagasi staadionile neljandana vist, ajaks oli täpselt 19 minutit. Õpetaja mainis ka, et võib tulla veel orienteerumistunde ning ma loodan ka väga seda. :)

Ning ma olen tahtnud ka kirjutada Kivilinna gümnaasiumi vestlustest eelmise nädala reedel, samuti mitmed inimesed (nende seas ka üks bloggerlane) on soovinud, et ma täpsemalt kirjeldaksin vestluseid. Kokkuvõtlikult öeldes oli vestlus väga mõnus ja lahe. Sisenesin koolimajja, vaatasin stendilt, kus ruumis toimub inglise õppesuuna vestlus. Teisele korrusele läinud, ütles üks pruuni- ja pikajuukseline poiss, et neljandale korrusele ja esimene uks paremalt. Sattusin segadusse, küsisin uuesti, et arvutiklassi peab minema. Seejärel ta vastas, et küsimustiku peab täitma – see on kõigile kohutuslik. Täitsin küsimustiku ära, tükk aega läks sellele. Läksin inglise keele klassi ukse taha, ootasin oma 5-10 minutit. Sain varem ka klassi, kuna kaks tüdrukut ei täitnud esialgu küsimustikku ära. Sisenesin klassi, istusin pinki nagu nad palusid. Esimene pool vestlusest oli hea, tavapärane. Küsiti, miks ma siia kooli tahan tulla jne. Öeldi samuti pärast kooli nime nägemist, et üks Räpinast käis ka enne vestlusel. Aimasin kohe ära, et paralleelklassi Darja.
Midagi mainiti ka, mul on saksa keel A-võõrkeeleks. Ütlesin seejärel, et inglise keelt oskan tunduvalt paremini kui saksa keelt, kuna see on rohkem levinud ja kergem. Kui 6-ndas klassis inglise keel tuli, segunes saksa keel inglise keelega ja läks väga segaseks. Ja siit algaski vestluse teine, väga-väga lahe pool – ülejäänud vestlus oli inglise keeles. :)
“Tell something about you. Your family, hobbys, friends..?”
“I have problems with hearing. About hobbys… i am collecting the cinema tickets. I’ve got 15 tickets now.”
“Why are you collecting them? What is so special about those?”
Jäin paariks sekundiks mõtlema ja ütlesin: “Those aren’t special. Maybe in ten years it’s good to remember, what I’ve seen in cinema.”
Jne…
Lõpuks ta ütles, et me loodame, et saad sisse. Seda loodan minagi. Väga meeldejääv ja sümpaatne oli.

Ja hea uudis, millest eile sain teada. Nimelt klassivend ütles, et ma sain Tamme gümnaasiumi sisse, tema samuti.. reaaltehnoloogia õppesuunda. :) Üllatavalt vara avaldati, 15. maini on küllalt aega. :D Aga siiski, hoian pöialt Kivilinna gümnaasiumile, väga. Igatahes, kui sinna sisse ei saa, siis vähemalt ma ei lähe üksi Tammesse. Klassivend eelistab rohkem Tammet kui Mart Reiniku gümnaasiumi.

5 thoughts on “Orienteerumine & TKG

 1. merli:) ütles:

  väga huvitav :)

 2. Ralf ütles:

  Ma tahan ka ingliskeelset vestlust kuskil. Rabaks neid veits. Aa, ja neis paaris ingliskeelses lauses, mis sa kirjutasid, on nii mõnigi viga. ;) (norija olen..)

 3. Pyramid Head ütles:

  Mnjah, juhtub küll. Üksikasjalikult kõiki ei mäletagi. :)

 4. sulfur ütles:

  kuulekuule
  milline õpetaja sind kuulas.. välimuselt.. ma ei mäleta nende nimesi

  ma arvan et ei saa sisse.. tammesse igatahes ei saanud.. =/ =( midagi peab tegema

 5. Pyramid Head ütles:

  Ma ka ei mäleta nimeliselt, aga klassiruumis oli kaks naisõpetajat. Üks, kes küsis jm, oli selline lühikeste juustega, blondi-oranži värvi juuste segu vms, prillid olid ka vist (ma ei mäleta). Arvuti ees oli veidike kõhukam pikkade mustade juustega ja prillidega naine. Tema lihtsalt kuulas.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s